Czym jest skimboarding?

Skimboarding – jest to sport  wodny wywodzący się z surfingu. Polega na rzuceniu deski – skimboarda, na płytką taflę wody, wskoczeniu na nią i wykonaniu ślizgu, które możemy wzbogacić o tricki (ewolucje). 

Wyróżniamy dwa rodzaje, wave oraz flatland skimboarding. Z racji warunków panujących w naszym kraju uprawia się w Polsce raczej tę drugą odmianę, o której będziecie mogli dowiedzieć się więcej na naszej stronie. Skimboarding na flacie jest bardzo widowiskowy za sprawą tricków, które można wykonywać. Są one zapożyczone z deskorolki oraz snowboardów. Na skimie robimy np. – ollie, shove-ity itp. oraz wiele innych. Oprócz pływania po wodzie możemy także wjeżdżać na różnego rodzaju najazdy, boxy, kickery, czy “rury” 😉 .

Jak zbudowana jest deska skimboardowa? 

Skimboard nie jest skomplikowany w swojej budowie. Podstawowe deski zbudowane są ze sklejki, odpowiednio wyprofilowanej i pokryte od góry antypoślizgowym materiałem. Bardziej profesjonalne skimboardy posiadają od spodu laminat (który umożliwia dłuższe ślizgi oraz wzmacnia jego wytrzymałość), a od góry mają piankę anty poślizgową EVA (jest przyjemna w dotyku i sprawia, że deska bardzo dobrze trzyma się pod stopami).

Kto może pływać na skimboardzie?

Skimboard to nie jest żadne “rocket science”. Nauczyć pływać się na nim może dosłownie każdy niezależnie od wieku, wzrostu czy wagi. Czasami potrzeba 5 minut, a innym razem pół godziny aby załapać na czym polega ten sport. Jedno jest pewne – każdy może się nauczyć.

Dlaczego warto spróbować skimboardingu?

Skimboard jest prostym sportem, który daje wiele frajdy i można uprawiać go wszędzie, w mieście, nad rzeką, jeziorem czy nad morzem. Jest to świetny sposób na spędzanie wolnego czasu ze znajomymi. Skimboard nie jest drogi. W zasadzie wystarczy już 300zł aby kupić pierwszą deskę. Nie potrzebujemy wydawać dodatkowych pieniędzy np. na wyciągi narciarskie czy jechać na Malediwy by znaleźć odpowiedni “warun”.