SKIMBOARDOWY FINAŁ LATA W ŁODZI ! – Red Bull Skim It!

Posted on

8. edycja zawodów Red Bull Skim It!  

To już tradycja, że sezon wakacyjny w Łodzi kończy się największymi zawodami skimboardowymi w kraju. Plaża Manufaktury aż na 5 dni zamienia się w surferską wioskę, na której powstaje 30m tor do ślizgania się na desce.

Impreza odbywa się od 21 do 25 sierpnia, dlatego oprócz podziwiania ewolucji wykonywanych przez najlepszych riderów w Polsce, dodatkowo można pod okiem instruktorów nauczyć się wykonywać pierwsze ślizgi w godz 10:00 – 18:00. Zdecydowanie największy hałas wybrzmi w sobotę 24.08, kiedy to będzie miał miejsce finał zawodów Red Bull Skim It

fot. Michał Kotliński – MiejskieSporty.pl

To jedyny taki w kraju i na świecie contest, gdzie o zwycięstwie decyduje spryt, wytrzymałość oraz wszechstronne umiejętności pływania. Ich formuła opiera się na pojedynkach “1 na 1”, w których bierze udział trzech najlepszych riderów. Przystępują oni do walki w formule “SKATE” dobrze znanej pasjonatom deskorolki. Wodna odmiana popularnej gry jest nieco dłuższa, ponieważ zawodnicy losują rodzaj przeszkody oraz to z kim będą konkurować. Zawodnik rzuca przeciwnikowi wyzwanie w postaci triku, który tamten musi powtórzyć. Jeśli mu się nie uda, dostaje kolejno litery z nazwy zawodów “SKIM IT”. Pierwszy zawodnik, który uzbiera pełne hasło odpada.

fot. Michał Kotliński – MiejskieSporty.pl

Nie tylko profesjonaliści pokazują swoje umiejętności. W evencie startować mogą także amatorzy oraz dziewczyny. Każdy z nich walczy o nagrody rzeczowe, pieniężne łącznej wartości kilku tysięcy złotych oraz tytuł najlepszego skimboardzisty w kraju.

Zawody to świetna okazja by pożegnać lato w prawdziwie surferskim stylu, popływać, poznać nowych znajomych, zbić 5-tkę z zajawkową ekipą i zaplanować kolejne niezapomniane akcje i sportowe wyjazdy.

Już teraz zapisz datę Red Bull Skim It w kalendarzu i dołącz do największych i najbardziej pozytywnych zawodów skimboardowych w Polsce i Europie. A jeśli nie czujesz się na siłach, aby wziąć udział w wodnych igrzyskach, to przez 4 dni będziesz mieć szansę podszlifować umiejętności w skim szkółce VHS – Village Head Snowboard.

fot. Piotr Szewc

Nagrody zapewniają: Red Bull, VHS – Village Head Snowboard, Black Dots Streetwear, Gagaboo, Jungmob, Pakalolo Skimboards, TrickBoard, Saltos & Galante Towary.

Harmonogram zawodów dostępny na stronie wydarzenia:

https://www.facebook.com/events/2469585899993126/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *